„Save your environment, save your future”.

W dniach 15 -21 maja 2022 roku Szkoła Podstawowa nr 23 im. gen. Józefa Bema w Poznaniu gościła partnerów projektu Erasmus+ „Save your environment, save your future”.

Partnerami naszej szkoły są szkoły podstawowe w Aguilas (Hiszpania), Tulczy (Rumunia), Adanie (Turcja) oraz przedszkole w Kownie (Litwa). Projekt rozpoczął się we wrześniu 2020 roku i początkowo zaplanowany był na dwa lata, jednak ze względu na pandemię COVID-19 został przedłużony o jeden rok. Założeniem projektu jest zachęcenie uczniów do oderwania się  od wirtualnego świata i do spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo, projekt ma zwiększyć świadomość dzieci związaną z ekologią oraz ochroną środowiska.

Podczas tygodniowego spotkania szkoła z Poznania przedstawiła gry i zabawy, w które uczniowie mogą bawić się na świeżym powietrzu. Ponadto, partnerzy omówili kwestie związane  z realizacją projektu, zwiedzili szkołę, przyjrzeli się zajęciom w klasach 1-8, spotkali się z przedstawicielami Rady Rodziców i Rady Osiedla Jeżyce, zapoznali się z systemem edukacyjnym w Polsce oraz zwiedzili Poznań.